LowBed (Lowbet) Taşımacılığı

Gebze Lowbed taşımacılığı, ağır yük ve iş makineleri ya da özel proje yükleri gibi Uluslararası ve Yurtiçi Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre standartların dışında, normal kamyonların veya tırların taşıyamadıkları uzunluk, yükseklik, genişlik ve tonaj dan dolayı farklı olan yüklerin taşınmasını sağlayan yarı römorktür. Lowbed taşımacılğına diğer bir adıyla ölçü dışı taşımacılık da denilebilir. Lowbed yüklerin farklı ölçümleri olduklarından dolayı taşıma aracı değişiklik gösterir. "Ölçü Dışı Taşımacılık" sırasında, standart nakliye yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan ağır yükler, özel bir araç ve teçhizat kullanılarak bir uzman ekibinin denetiminde taşınır. Ölçü Dışı Taşımacılık sırasında, yükler için tonaj, ağırlık ve taşıma yöntemlerine göre planlama yapılmaktadır. Nakliye yükleri konteynerler ve normal mafsallı kamyonlar vasıtasıyla mümkün değilse, özel ekipmanın kullanılması gerekir. Genişliğinin taşmasıyla kullanılacak araç ve araçlar farklıdır. Bölgemizde Kocaeli ve Gebze Lowbed taşımacılığı denildiğinde ilk akla gelen firmamız sektörde öncü konumda bulunmaktadır.

Lowbed araçları ile ne taşınır?

* Tekne, yat ve yelkenliler,
* İnşaat iş makineleri,
* Vinçler, ağır iş makineleri ve parçaları,
* Fabrikaların imalat hatları,
vd. lowbed nakliye taşımacılığında önde gelmektedir.

Ölçü dışı nakliyenin başarısı, ekipman seçimi ve sevkıyat yapan kişilerin uzmanlığına bağlı olduğundan, bu tür nakliye, ağır kargo taşımacılığı yapan profesyonel sevkiyat şirketleri tarafından yapılmalıdır.


Lowbed taşımacılığının sağladığı avantajlar neler?

"Lowbed taşımacılığı" ile yük kapasitesi, geçiş yolunda karşılaşılan yükseklik sorunları karşı avantajı ve güvenliği ile ağır yük nakliyesinde ön plana çıkmaktadır. Gebze Nakliyat olarak ağır makina ve lowbed taşımacılığı konusunda profesyonelliği en üst düzeye çıkarma çabasında vermiş olduğumuz hizmetler karşılığını bulmuştur.

gebze-lowbed-tasima

Gebze Lowbed Taşımacılığı

Bir diğer bilgilendirici yazımız olan Fabrika Taşımacılığı başlıklı makalemizide okumanızı öneririz.